پنس حمل غلتک‌های عمودی

این پنس در اندازه‌ها و تناژهای مختلف برای حمل و انتقال غلتک‌های عمودی طراحی و ساخته شده است. این پنس می‌تواند غلتک را در وضعیت افقی یا عمودی گرفته و پس از حمل به محل مورد نظر، بصورت افقی یا عمودی رها کند. برای اطمینان از عدم رها شدن بار در حین حمل، در هر زبانه مکانیزم قفل ایمنی تعبیه شده است.

این پنس‌ها در تناژها و اندازه‌های مختلف به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه اصفهان طراحی و ساخته شده و هم اکنون در این خط در حال استفاده می‌باشد.

شرکت تیوا ربات آریا مفتخر است با تکیه بر دانش و تجربه تیم فنی خود، پاسخگوی نیاز صنایع کشور در زمینه طراحی و ساخت انواع ادوات باربرداری خاص و سفارشی باشد.

 دستگاه سنگ‌زنی خودکار پینچ‌رول

ماشین سنگ‌زنی خودکار پینچ رول، برای اولین بار در کشور و به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و با هدف سنگ‌زنی اتوماتیک پینچ‌رول‌های سیستم کلاف پیچ طراحی و ساخته شده است. این ماشین، بصورت اتوماتیک و در فواصل زمانی معین، با نیروی پنوماتیک، سطح غلتک پینچ‌رول را تا رسیدن به صافی سطح مطلوب سنگ‌زنی و پرداخت می‌نماید. این ماشین در مقایسه با نمونه‌های خارجی تعمیر و نگهداری بسیار ساده‌تری داشته و با هزینه بسیار کمتری نیز طراحی، ساخته و نصب شده است. با نصب این دستگاه، علاوه بر حذف اپراتور و خطرات سنگ‌زنی دستی توسط اپراتور، کیفیت نهایی ورق‌های تولیدی و نیز عمر غلتک‌های پینچ‌رول به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

شرکت تیوا ربات آریا آمادگی دارد با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه خود، در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع ماشین‌آلات صنعتی، راه‌گشای صنایع کشور باشد.

 سایدگاید دیسکی سیستم کلاف‌پیچ

در خطوط نورد گرم، سایدگایدها وظیفه هدایت ورق نورد شده و تنظیم آن را دارند. روی سطح این سایدگایدها در اثر تماس مداوم با لبه ورق در حال تولید، به شدت خورده شده و از بین می‌رود. به همین دلیل صفحات سایشی نصب شده روی این سایدگایدها باید مرتب تعویض شوند که علاوه بر صرف هزینه بسیار زیاد تامین این صفحات، توقفات ناخواسته‌ای را نیز به خط تولید تحمیل می‌کند. دراین طرح که برای اولین بار در ایران طراحی و ساخته می‌شود، سطح سایدگاید از دیسک‌هایی ساخته شده که به صورت اتوماتیک و در فواصل زمانی معین چرخیده و سطح خورده شده را با سطح تمیز و نو جایگزین می‌کند. با استفاده از این سایدگاید، از کل سطح دیسک‌های سایشی استفاده شده و مصرف صفحات سایشی را به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد. از طرف دیگر، این فرآیند بصورت کاملاً اتوماتیک و در زمان بسیار کوتاهی انجام شده و نیازی به توقف خط تولید ندارد. این تجهیز به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه اصفهان طراحی شده و در حال ساخت می‌باشد.

شزکت تیوا ربات آریا توانمندی خود در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات خاص و سفارشی را به اثبات رسانده و همچون بازویی توانمند، در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و بهره‌برداری به صنایع کشور خدمت‌رسانی می‌کند.

 دستگاه اصلاح عیوب تلسکوپی کلاف‌های نورد گرم

در برخی اوقات و به دلایل فنی مختلف، کلاف‌های ورق تولیدی در خط نورد گرم، به صورت تلسکوپی (لبه‌های بیرون زده از مرکز کلاف) پیچیده می‌شوند. این لبه‌های بیرون زده در حین حمل و نقل و همچنین در ادامه فرآیندهای تکمیلی تولید، آسیب دیده و از ارزش و کیفیت محصول تولیدی می‌کاهند. این دستگاه، عرض کلاف تولیدی را از سیستم اتوماسیون صنعتی خوانده و متناسب با آن، وزنه‌ای را بصورت چرخشی روی لبه‌های تلسکوپی می‌فشارد. پیچش به همراه فشار مناسب باعث جمع شدن و جا رفتن لبه‌های بیرون زده داخل کلاف می‌شود.

این تجهیز به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه طراحی و ساخته شده و از سال 1395 در این خط در حال سرویس‌دهی می‌باشد.

شرکت تیوا ربات آریا با ادغام دانش و تجربه و با ارائه راه حل های فنی و اجرایی، می‌تواند راه‌گشای صنایع مختلف کشور باشد.

 تانک 10,000 لیتری ذخیره و تغذیه اتوماتیک گریس

تانک‌های ذخیره و تغذیه اتوماتیک گریس نقش اساسی در سیستم روانکاری خط نورم گرم مجتمع فولاد مبارکه دارند و در ظرفیت‌های مختلف، برای تامین گریس تجهیزات خط تولید استفاده می‌شوند.

این تانک با ظرفیت 10.000 لیتر گریس، با قابلیت اتصال به سیستم اتوماسیون صنعتی خط نورد و تغذیه اتوماتیک گریس، به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه طراحی و ساخته شده و از سال 1395 در این خط در حال سرویس‌دهی می‌باشد.

شرکت تیوا ربات آریا توان طراحی و ساخت انواع تانک‌های ذخیره و تغذیه روغن، گریس و کلیه سیالات انواع خطوط تولیدی طبق استانداردها و کدهای مهندسی را دارد.

 جرثقیل پرچمی (Jib Crane) یک تن

جرثقیل‌های پرچمی یا بازویی (Jib Crane)، با امکان چرخش 360 درجه حول محور خود، فضای اندکی اشغال کرده و در عین حال چابکی بالایی در حمل بارهای سبک و متوسط دارند. این جرثقیل‌ها را می‌توان با طراحی اصولی و صحیح روی ستون‌های کارگاه نیز نصب کرده و ضمن حذف پایه، در مواقع عدم نیاز آن را روی دیوار کارگاه جمع کرد.

این جرثقیل با ظرفیت 1.500 کیلوگرم، به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه طراحی و ساخته شده و از سال 1394 در زون کلاف پیچ این خط در حال سرویس‌دهی می‌باشد.

شرکت تیوا ربات آریا توان طراحی و ساخت انواع جرثقیل‌های بازویی، دروازه‌ای، نیم‌دروازه‌ای و سقفی طبق استانداردها و کدهای مهندسی را دارد.

قالب سگمنت سنگ مخصوص ماشینهای سنگ‌زنی

بسیاری از دستگاه‌های سنگ‌زنی برای کارکرد با سگمنت‌های با ابعاد خاص طراحی می‌شوند که برای تولید سگمنت مناسب، می‌بایست قالب مناسب آن را در اختیار داشت. این قالب برای تولید سگمنت‌های دستگاه سنگ‌زنی اتوماتیک پینچ رول نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه طراحی و ساخته شده است.

شرکت تیوا ربات آریا با در اختیار داشتن نیروهای توانمند و متخصص، توان طراحی و ساخت انواع قالب‌های صنعتی را طبق استانداردها و کدهای مهندسی داراست.

تانک 25,000 لیتری ذخیره و تغذیه اتوماتیک روغن

تانک‌های ذخیره و تغذیه اتوماتیک روغن نقشی حیاتی در سیستم روانکاری خط نورم گرم مجتمع فولاد مبارکه دارند و در ظرفیت‌های مختلف، برای تامین روغن تجهیزات خط تولید استفاده می‌شوند.

این تانک با ظرفیت 25.000 لیتر روغن، با قابلیت اتصال به سیستم اتوماسیون صنعتی خط نورد و تغذیه اتوماتیک روغن، به سفارش خط نورد گرم مجتمع فولاد مبارکه طراحی و ساخته شده و از سال 1395 در این خط در حال سرویس‌دهی می‌باشد.

شرکت تیوا ربات آریا توان طراحی و ساخت انواع تانک‌های ذخیره و تغذیه روغن، گریس و کلیه سیالات انواع خطوط تولیدی طبق استانداردها و کدهای مهندسی را دارد.

راهرو دسترسی اپراتور به قفسه‌های نورد نهایی نورد گرم

این راهرو برای دسترسی اپراتورها به قفسه‌های نورد گرم در ارتفاع چهار متری طراحی شده است

شرکت تیوا ربات آریا با در اختیار داشتن نیروهای توانمند و متخصص، توانایی طراحی و ساخت انواع سازه‌های صنعتی را طبق استانداردها و کدهای مهندسی داراست.